חשיפה: כך הילדים הוציאו אותי אל האור

חשיפה: כך הילדים הוציאו אותי אל האור

כנראה שההבדל הכי גדול בין אורח חיי לפני שהפציעו הילדים לבין אחרי, הוא כמות המפגשים שלי עם השמש.

לפני שנולדו הילדים היה לי חוק ברור – שמש זה לא בשבילי. אני נשרפת בקלות, וכשזה מסיים להתקלף זה הופך לנמשים. ונמשים כידוע זה מילה יפה שמשתמשים בה בילדות למה שבגילי מכונה "כתמי פיגמנטציה".

פיספסת את הפוסט הקודם? הנה הוא
רוצה לקרוא את הפוסט החדש ראשון?
הקליקי כאן

זה דווקא לא היה קשה בכלל להסתתר מהשמש לפני הילדים. במילא בקיץ חייתי את חיי בין מזגן למזגן, ובמילא עבדתי בעיקר בערבים ולכן השכמתי כשהשמש כבר בילתה את מחצית מזמנה בשמיים, ובמילא בדילוג בין המונית לבית הקפה זה רק שנייה של שמש. כשנאלצתי מדי פעם – הו, הזוועה – ממש לצאת ביום שמשי, ובכן, היה לי כובע רחב שוליים שהסתיר כל מילימטר מעורי השקוף, וכמובן הקפדתי גם איתו להישאר כמה שיותר בצל.

כמו שהגדיר את זה אבא שלהם, כשרק התחלנו לצאת והוא גילה שאני אשמח לצאת איתו לטיול, מייד אחרי שהשמש תשקע – "את ערפדית". זה כנראה נכון, אני באמת יצור לילי. הה־הה, צחק לו חוק מרפי, חכו חכו כשיהיו לה ילדים. נכון, כי תינוקות לימדו אותי מה זה להיות ערה בלילה – ולא לישון במשך היום. אבל מילא, זה שלב שמתישהו עובר. אני מקווה.

אבל עכשיו אוגוסט, ולהבדיל ממני, ילדים אוהבים להיות בחוץ, לשחק באוויר הצח אך לוהט, להתרוצץ בלי קשר באיזה צד של המדרכה יש צל, לשחות בבריכה גם אם זה לא שחייה לילית. הבעיה היא שאני צריכה להיות איתם במשך הזמן הזה.

בקיץ הזה גיליתי שמתכנני גינות שעשועים הם סדיסטים של ממש – מה זה עוזר לי שלושים מגלשות וארגז חול עצום אם הכל בשמש? אתם מתכננים גינת שעשועים? יופי, תתחילו באיזו פרגולה שתעניק צל להורים המסכנים כולל גישה ללא שמש לכל מגלשה ומגלשה.

בקיץ הזה גיליתי שאי אפשר להיכנס לבריכה ולהשתדל להישאר עם הגב לשמש – הילדים יסתובבו ויאיימו לטבוע בכל פינה של הבריכה בלי להתחשב בכתמי הפיגמנטציה של אמא, ואת תצטרכי להתרוצץ במים בלי כל קשר לכיוון של השמש.

בקיץ הזה אבא שלהם חושב שאני משוגעת, כי לא רק שאני חובשת כובעים רחבי שוליים לכל בני הבית, אני גם מורחת את כולם בקרם הגנה עם מספר גבוה ומלבישה את הילדים בבגד ים שהיה עומד בכיף במגבלות הצניעות של כל דת. גם לספוג ויטמין די זה חשוב, הוא מנסה למחות, בעוד אני מורחת את הקטן בקרם הגנה מאחורי הברכיים. מיליוני אנשים נהנים בקיץ גם בלי להתנהג כאילו שמש היא אם כל חטא, הוא מנסה לטעון כשאני מסרבת לצאת מתחת לשמשייה. אבל אני נחשפתי לשמש בקיץ הזה יותר ממש שנחשפתי לשמש בכל העשור האחרון, אז לפחות אני מנסה להילחם בזה באמצעים המעטים שנותרו.

ובואו לא נתחיל אפילו לדבר על החול, ומה שלמדתי עליו בקיץ הזה. הולכת לטאטא בפעם המאה את הבית.1 thought on “חשיפה: כך הילדים הוציאו אותי אל האור”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.