חופשי זה לגמרי לבד

חופשי זה לגמרי לבד

לפני חודש התחיל הקטן גן. זה אולי נשמע כמו צעד קטן לאדם, אבל באמת שזה צעד גדול לאמא שלו.

לראשונה זה שלוש שנים וחצי, התפנה לי זמן חופשי. לא "יש לי בייביסיטר לשעתיים ואני חייבת להספיק גם סופרמרקט, גם גינקולוג וגם דואר", לא "הוא עכשיו נרדם כלומר יש לי שעה וחצי פנויות מול המחשב והגיע הזמן לענות למיילים משלשום", אלא רצף של חמש שעות. לבד. בלי שום ילד שמנסה לקפוץ מהעגלה של הסופר.

פיספסת את הפוסט הקודם? הנה הוא
רוצה לקרוא את הפוסט החדש ראשון?
הקליקי כאן

ביום הראשון שזה קרה סגרתי מאחוריי את השער של הגן, ומייד בחנתי טוב טוב את הטלפון שלי, מחכה לצלצול מהגננת שיאמר "סתם צחקנו, את לא באמת יכולה להשאיר אותו פה". במפתיע, היא לא צילצלה, ואני נכנסתי לאוטו ונסעתי, מתרגלת למצב החדש. כלומר, מנסה להתרגל למצב החדש, אבל רק מראה לעצמי כמה הראש שלי נמצא במוד ילדים: כי מתישהו עברה לידי ניידת משטרה עם סירנה, ואני קראתי בהתלהבות "תראה! אוטו משטרה!" ונזכרתי רק אחרי שאני לבד באוטו. כן, אני אולי סיימתי את חופשת הלידה הארוכה שלי, אבל המוח טרם שב לעבודה.

בשבועיים הראשונים לזמן החופשי שלי עשיתי בעיקר כביסה. הידעתם שתחתית סל הכביסה שלי ירוקה? לי זו הייתה הפעם הראשונה לגלות. בנוסף סידרתי כמה ארגזים שעמדו שם מאז שעברנו דירה כשהייתי בחודש תשיעי עם הקטן וכל הזמן אמרתי שיום אחד יהיה לי זמן לסדר אותם. וסידרתי ארונות, ושאבתי אבק מהשטיחים שתמיד תיכננתי, וניקיתי כולל להזיז מיטות ולנקות מאחוריהן. ולראשונה זה שלוש שנים ומשהו הכנתי ארוחה שכללה יותר ממנה אחת. ואכלתי ארוחת צהריים שלא הייתה השאריות של ארוחת הצהריים של הקטן פלוס חבילת שוקולד.

בשבועיים שאחרי נזכרתי שבעצם אפשר גם ליהנות מהזמן החופשי שלי. כך הגעתי לקניון לביקור שלא כלל חנות פארם לראשונה זה המון המון זמן. יצאתי עם חולצה חדשה, לנשים ולא לילדים. ואפילו מדדתי אותה לפני. וואו.

ובאמצע החודש הראשון קלטתי משהו: אני מתגעגעת. אומנם כיף לי לזכות בקצת זמן מבוגרים, אבל אני גם מתגעגעת לטיולים בעגלה ולחטיף ארוחת עשר בגינת השעשועים ולשגרת השנ"צ ולראות אותו מתעורר.

אבל זה בסדר, רגע לפני שרצים לתייג את הפוסט הזה ב"אימהות עילאיות ומתנשאות", הגעתי לגן והגננת אמרה "את זוכרת ששבוע הבא חג ואין גן?"

הגעגועים התנדפו בשנייה. "מה??? איך?? למה??? אבל איך יהיה לי זמן פנוי??"

יש דברים שמתרגלים אליהם מהר.2 thoughts on “חופשי זה לגמרי לבד”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.