אני נשואה והתאהבתי באשה. זה אומר שאני לסבית?

אני נשואה והתאהבתי באשה. זה אומר שאני לסבית?

היא היתה בת 27, נשואה לאהוב נעוריה, אמא לבת שנתיים ובתחילתו של הריון שני, כאשר טסה עם כל בנות היחידה לטיול בלונדון. זו היתה יחידה קטנה של עובדות סוציאליות שעבדו עם עולים חדשים והן היו קרובות מאוד אחת לשנייה.

מספר שבועות קודם לכן, הודיעה המנהלת שלהן שהיחידה עומדת להיסגר. כל הבנות היו אמורות להתפזר באגף כולו. הפרידה אחת מהשנייה היתה קשה. הן חשבו מה לעשות ואחת הבנות זרקה לחלל האוויר: נטוס לסופשבוע בלונדון. ומכאן זה התגלגל…

הן נחתו בלונדון באמצע חודש ינואר הקר, שמונה נשים (חלקן צעירות וחלקן מבוגרות), עטופות במעילים עבים, מתרגשות נורא לקראת הימים הבאים. הטיול היה מתוכנן לפרטי פרטים, מתוך כוונה לנצל את סוף השבוע הארוך עד תום. ביום השני, חזרו למלון בערב ממסעדה שבה בילו ובדרך התפתחה לה שיחה עם אחת החברות. השיחה היתה קרובה והן לא רצו להפסיק לדבר. שאר הבנות כבר עלו לחדרים והן מצאו את עצמן נשארות בלובי, משוחחות ולא שמות לב איך שהזמן עובר.

במהלך השיחה יצא שהיא שיתפה את החברה שיש לה אח הומו. החברה, שהיתה נשואה טרייה ואם לתינוקת, שיתפה אותה שלפני הנישואים היתה לה מערכת יחסים משמעותית עם אשה. היא סיפרה איך התגלגלה לתוך היחסים הללו שהיו מרגשים ומסעירים, אך תמיד ידעה שהיא רוצה להינשא לגבר ואיתו להקים משפחה – וכך אכן היה.

השיחה התגלגלה למקומות נוספים והיא הרגישה שמשהו מאוד מיוחד הולך ונרקם בינה לבין החברה מהעבודה.

במשך הימים שעוד נותרו להן בלונדון החלו שאר הבנות בקבוצה לשים לב שהן קצת מתרחקות מכולן, מחפשות זו את קרבתה של זו ולא מפסיקות לקשקש… לראשונה בחייה, הבינה שאולי היא מתאהבת באשה. זה היה מוזר ולא מוזר בו זמנית. לא היה ביניהן שום מגע אך היא הרגישה קירבה עצומה אליה כמו שלא הרגישה כבר הרבה זמן…

הן חזרו לארץ, כל אחת לבן זוגה ולבנות, מנסות לחזור לשגרה הטובה והמוכרת, אך הרגשות הציפו את שתיהן ולא נתנו מנוח…

במשך השבועיים הבאים, הן מצאו את עצמן מחכות לערב, משכיבות כל אחת את בתה הקטנה לישון, נסגרות בחדר ומדברות אחת עם השנייה בטלפון. מחבקת את השפופרת – היא הרגישה שהיא קרובה אליה מתמיד, אך מצד שני הרגישה שהמרחק מגן עליה ושומר עליה מלחצות קווים שפחדה לחצות…

הן דיברו על מה שקורה להן, על ההתאהבות המפתיעה שפתאום קפצה עליהן וטלטלה את עולמן. עבורה זו היתה התנסות חדשה ומסעירה. מעולם לא הרגישה כך כלפי אשה. למרות שלא היה ביניהן שום מגע, זו היתה התאהבות גדולה, מלאה בתשוקה ובפנטזיות.

סערת החושים הזו נמשכה בדיוק שבועיים. ואז היא הרגישה איך האש שבערה בה החלה לדעוך והיא חוזרת לאט לאט, בליבה, הביתה – לבן זוגה ולחיים שהכירה.

היחסים עם החברה לעבודה נשארו קרובים אך התשוקה והגעגועים הפכו לחברות נפש קרובה ומשמעותית עבור שתיהן.

מה אפשר לקחת מהסיפור הזה?
סיפור האהבה הזה עשוי להדגים את מורכבותה של המיניות בכלל ושל המיניות הנשית בפרט. המיניות הנשית היא גמישה, נזילה, תלוית קונטקסט והזדמנויות ובמיוחד – תלויה בחירות הפנימית שיש לכל אשה להרגיש, לחוות ולממש את עצמה.

פעמים רבות, ההגדרות החברתיות של "הטרוסקסואלית", "לסבית" ואפילו "אשה" – הן מגבילות ובעיקר צרות ואינן משקפות את ההתנהלות הפנימית ואת ההרגשה האישית. אשה בהחלט עשויה להגדיר את עצמה כסטרייטית, לנהל מערכות יחסים מספקות עם גברים (הן ברמה הרגשית והן מבחינת יחסי המין), אך למצוא עצמה, בסיטואציה מסוימת, מתאהבת עד כלות – באשה אחרת. הגילוי הזה הוא חוויה מטלטלת ועוצמתית שמערערת סדרי עולם חברתיים, אך בעיקר פנימיים – שנוצרו בתוכנו במהלך השנים, ולהפך: אשה עשויה לנהל במשך שנים מערכת יחסים משמעותית עם בת זוג, אך למצוא עצמה, בסיטואציה מסוימת, מתאהבת בגבר.

זהו, אם כן, קריטריון נוסף המבחין בין המיניות הגברית לזו הנשית: על רצף של הטרוסקסואל – הומוסקסואל, ימקמו עצמם מרבית הגברים בקצוות: "הומו" או "סטרייט". נשים, לעומתם, ימקמו עצמם יותר על פני הרצף.

לעוד מדריכים של שרי לביא באתר כללית – לחץ/י כאן10 thoughts on “אני נשואה והתאהבתי באשה. זה אומר שאני לסבית?”

 • גם אני התאהבתי באישה, אחרי כל שנות ההטרוסקסואליות, נישואין וילדים. אני איתה כבר 4 שנים, במקביל. אישה שלא ידעה אהבת אישה- מפסידה בגדול. אין מה להשוות את עוצמת הקשר הזה לכל קשר עם גבר. זו פשוט תקשורת אחרת ומגע אחר, בלי לנסות לגשר כל הזמן על הפערים הבלתי-אפשריים שבין גברים לנשים. מומלץ בחום לכולן. תרשו לעצמכן.

  • מה שטוב לך לא טוב לאחרים. משום מה אנשים חושבים שמה שנכון לעצמם חייב להיות נכון לכולם. ממש כמו תינוקות. תינוקות חושבים שמה שהם רואים כולם רואים ולא רואים אף אחד אחר מלבד עצמם.

 • בקיצור לרגשות של בני אדם אין תוכן ואין אחיזה. אישה יכולה להיות עם גבר כל חייה ולאהוב אותו, וברגע אחד לזרוק הכל לפח בגלל "אהבת אמת ניצחית" לאשה אחרת או לגבר, שאחריי שבוע היא מסתיימת מתוך שיעמום. ואז פתאום כאילו היא אוהבת שוב את הבן זוג הקודם שלה.
  אהבה זה רגש מכוער.

   • נו באמת, נראה לי שהפסקתי להאמין באהבת אמת בגיל 22. נראה לי שרוב האנשים מפסיקים להאמין בזה הרבה יותר מוקדם.
    ככל שאתה יותר צעיר, ככל שאתה יותר חסר מושג, ככה אתה יותר מאמין באהבה, וככה אתה פחות מתאים לקשר אמיתי.
    ככל שאתה יותר מנוסה, ככל שאתה יותר מחפש ריגושים וסיפוקים, ככה אתה יותר מתאים לקשר אמיתי, אבל ככה אתה פחות מאמין באהבה.

    • מה נאמר, חבל שאתה כזה ציני. כשיש אהבה אז יש כבוד, ואם יש כסוד יש נאמנות, ואם יש נאמנות לא קורים כאלה מקרים. הבחורה הזאת ממש לא התאהבה בבחורה השנייה היא פשוט נהייתה חברה ממש טובה שלה וזה שהיא סיפרה לה שהייתה בקשר עם אישה, "הדליק" אותה וסיקרן אותה. מי שבטוח עם בן הזוג שלו לא היה עובר דבר כזה. אני בחיים לא אצא עם אישה כי אני לא סומכת על נשים ולדעתי זה יהיה יותר גרוע מלצאת עם גבר, לדוגמה. כל אחד וההשקפה שלו

     • איך את יכולה לשפוט אם האישה שבסיפור "לא באמת התאהבה"? העובדה שאת אינך מסוגלת להתאהב באישה היא דבר אחד, לא כל אחד צריך להיות מסוגל להתאהב בבני מינו, זוהי אינה אינדיקציה לבגרות או פתיחות, זוהי פשוט עובדה בשטח.
      שנית, צר לי על שאת עושה הפרדה כה חריפה ומכריזה בראש חוצות שאינך סומכת על נשים, נשים הם בני אדם, ולפיכך יוטב לך ולכולנו אם תשפטי אותן אחת אחת, ולא כמכלול

 • שרי, יש לי חדשות בשבילך. כנראה שמעולם לא היית גבר. גם הגברים הם על רצף – מי קרוב יותר לאחד מהקצוות ומי יותר באמצע. עד לאחרונה הייתה לנשים יותר לגיטימציה לביטויים הומוארוטיים, הן פיזיים (חיבוקים, נשיקות) והן נפשיים (שיחות נפש, הבעת רגשות), אבל תני לגברים הקשר לגיטימי (כגון צבא או ספורט) ותראי איך ההומוארוטיות נשפכת מהם.

  • זה נכון מאוד!
   בצבא ניתן לראות כיצד ההומואירוטיות יוצאת לאור, בחיבוקים, בנגיעות, בלחיצות הידיים…

  • מסכימה לכל מה שאתה אומר, יחד עם זאת – כאשר תבקש מגברים למקם עצמם על ציר מבחינת משיכתם לנשים או לבני מינם – הרוב המוחלט של הגברים ימקם עצמו בקצוות, דהיינו: יגדירו עצמם כהומואים או הטרוסקסואלים. לעומתם, נשים ימקמו עצמן יותר על פני הרצף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.