האבולוציה של הדייט הטבעוני

האבולוציה של הדייט הטבעוני

כשהפכתי לטבעוני לפני שלוש פלוס שנים, רצה הגורל והפכתי גם לרווק (הקשר בין שני האירועים מקרי בהחלט!). אחרי כמה זמן התחלתי לצאת לדייטים וגיליתי משהו מוזר.

גיליתי שאני מוזר.

לא הרגשתי משונה במיוחד, אבל לא אני הוא שקובע את מידת המוזרות שלי, אלא הסביבה. והסביבה שלי ענתה ב"כן" מהדהד. טוב, לא החברים הטבעונים בפלורנטין או המשפחה ה(כמעט) טבעונית, זה היה עולם הדייטים שהסתכל עליי כאילו שאני הזוי.

אלה היו הימים טרום טל גלבוע באח הגדול ובדיוק לפני התפוצצות האוכלוסין של הטבעונים והטבעוניות. אח, ימים חשוכים ועצובים. על רקע כל הבשר הזה יצאתי לדייטים ופגשתי בחורות וכשעלה באופן בלתי נמנע שאני טבעוני, התגובות היו אחת משתיים:

 1. מה זה טבעוני?
 2. אוי, אתה מאלה?!

מי שלא ידעה מה זה טבעוני, המשיכה מיד בשאלות פולו אפ:

 1. אתה לא אוכל ביצים?
 2. אתה לא אוכל גבינות?
 3. אתה לא אוכל דגים?
 4. אז מה אתה כן אוכל?!

מי שהזדעזעה מהטבעונות שלי ממש רצתה להסביר לי למה אני בעצם נאצי שרוצה שיהיה לנו ראש ממשלה כבשה, והתוצאה הייתה שבמקום דייט עשיתי הסברה או שנכנסתי לחול הטובעני שעשוי מוויכוחים על טבעונות.

בקיצור, בלה בלה בלה, ידה ידה ידה, מאז ועד היום אין לי בת זוג. הקשר בין הרווקות לטבעונות שלי מקרי בהחלט! אבל יש גם כמה סיבות לאופטימיות.

סקרים אחרונים מגלים שכ־5% מהאוכלוסייה טבעונית. מכיוון שרוב הטבעונים הם בכלל טבעוניות, אפשר להעריך שיש כ־250,000 נשים טבעוניות בישראל, פלוס מינוס.

כרווק, על פניו המספר הזה נשמע מבטיח. כמובן שהמציאות אטרקטיבית הרבה פחות.

ככה הכל התחיל: הסיבה שהפכתי לטבעוני
יש לך שאלה? התשובות מחכות בפורום תזונה ודיאטה
לא על החסה לבדה: כתבות נוספות על טבעונות
רוצה לדעת עוד? כל הכתבות על תזונה באתר כללית

אם מקזזים את הטבעוניות התפוסות (כ־50%, נניח), את אלה שצעירות או מבוגרות מדי בשבילי (אני בן 37, אז שוב ננכה 50%), את אלה שגרות באזורי חיוג אחרים (אני גר בדרום תל אביב, אז נקזז כ־30%, נניח), את אלה שאין בינינו התאמה מבחינת המראה (יש לי זקן תמידי ותלתלים פרועים, אז נעלים עוד 90% בערך); בקיצור – אנחנו נשארים עם בערך 2,000 טבעוניות. לא רע, נכון?

אבל האוכלוסייה הטבעונית היא לא כמו כל אוכלוסייה אחרת. יכול להיות ששמתם לב לכך. אמנם יש טבעונים שזכויות בעלי החיים לא מגדירות אותם, אבל לא מעטים מאתנו עושים עבודת קודש כאקטיביסטים וכאקטיביסטיות שהטבעונות היא מרכז חייהם.

תודה לאל שהם עושים את זה, כדי שאנחנו נוכל לשבת על אספרסו בבית קפה תל אביבי – בזמן שאלפי חיות נטבחות מדי יום – ולהסביר בנימוס שטבעונות היא בחירה ראויה בראי ההיסטוריה והפילוסופיה של המוסר.

אז למרות שלכאורה העולם התקדם ויש יותר רווקות טבעוניות מאשר בעבר, עדיין, רוב הסיכויים שלא אתקל באחת מאותן 2,000 טבעוניות שמחכות לי בדיוק ברגע המתאים והנכון כדי להתחיל משהו. וקיים סיכוי סביר שלא אמצא הרבה במשותף עם אקטיביסטיות גיבורות.

אז אני לא פוסל לא-טבעוניות. ובתעלול משעשע של הגורל, מסתבר שעכשיו גם הן לא פוסלות אותי. כמו שהיחס להומואים וללסביות השתנה בצורה קיצונית לטובה בעשור האחרון, מאז שאינספור להט"בים יצאו מהארון, ככה פתאום אני שומע בדייטים שלזאתי יש אח טבעוני, להיא חברה טבעונית ופתאום כולן מצמצמות בשר, ומתנצלות שהן עדיין לא לגמרי שם, ונכון שגבינה זה נורא, וכן, עדיף להיות טבעונים. תענוג.

עכשיו זה שאני טבעוני הופך אותי לא להזוי, אלא לבחור רגיש ומתחשב. גן עדן. השלב הבא הוא כמובן לעבור מאיזה דייט-שניים למשהו קצת יותר רציני. כשהיום הזה יגיע, אני מבטיח לעדכן אם אני עדיין נחשב לבחור מתחשב אחרי שהן מגלות שאני לא מוכן שבמקרר שלי יהיה אוכל לא טבעוני, שאני לא יכול לשבת עם בת זוג במסעדה כשהיא אוכלת בשר ושבכל פעם שתזמין קפה אין לי ברירה אלא לבקש ממנה שזה יהיה עם סויה.4 thoughts on “האבולוציה של הדייט הטבעוני”

 • אני צמחוני ויצאתי פעם לדייט עם טבעונית. כמובן במסעדה טבעונית מצוינת. כל הדייט היא חפרה לי וזה היה נורא ואיום.

 • אני רק שאלה. טבעונות"היא פשוט חוסר רצון לפגוע באחרים, ועל הדרך לשמור על הבריאות ועל
  הסביבה".אם זו לא אידיאולגיה אז מה זה?

  • ואני רק תשובה:
   האם יש משהו רע באידיולוגיה של המנעות מגרימת סבל לאחרים, הגנה על הסביבה ושמירה על הבריאות?

  • If you need a pastry bag and do;n&8217#t have one, try using a plastic food storage bag (Ziploc, etc.). Just fill it, cut a corner to the desired size and squeeze away. Works great for dispensing sour cream for Tex-Mex dishes also.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.