איך שברתי בחור אנטי טבעוני

איך שברתי בחור אנטי טבעוני

כל טבעוני מכיר את זה: מישהו אומר שנכון, יש משהו במה שאנחנו אומרים, אבל. אבל.

אבל למה אנחנו מטיפים.

אבל למה אנחנו מתעקשים.

אבל למה אנחנו מדברים על זה כל כך הרבה.

אבל למה לא פשוט לתת לדברים לקרות. אם זה נכון זה יגיע.

לאחרונה הגעתי לרגע מכונן בו אחד הבחורים איתם ניהלתי על זה אינספור שיחות פתאום הבין וירד מהעץ. פשוט ככה.

ככה הכל התחיל: הסיבה שהפכתי לטבעוני
יש לך שאלה? התשובות מחכות בפורום תזונה ודיאטה
לא על החסה לבדה: כתבות נוספות על טבעונות
רוצה לדעת עוד? כל הכתבות על תזונה באתר כללית

סיפור שהיה כך היה:

עברנו את השטויות על חסות שכואב להן ועל מוסר פוסט מודרני שקובע שלהרוג זה דווקא סבבה. נשארנו רק עם עצם הזכות שלנו הטבעונים שהנושא יבער בעצמותינו עד כדי כך שנרצה לקדם אותו בפועל.

הבחור המדובר, נקרא לו א' (השם שמור במערכת), (טוב, קוראים לו אבי), מגדיר את עצמו כלא פוליטי ברמ"ח איבריו, כזה שבאופן כללי לא מתלהם ולא מעורב, מרחף מעל העולם בלי ששום דבר נוגע לו, מגה צ'יל, מסתכל על הכול מהצד. או מלמעלה.

למה להתרגז כל כך, תירגע, הוא אומר. ניסיתי להסביר לו שמרגיז אותי שבלית ברירה אני נאלץ לממן לו את הבשר והחלב והביצים שהוא אוכל דרך כספי המסים שלי. מרגיז אותי שמה שהוא עושה הורס לי את הסביבה. וכמובן שברגע שבסיפור הזה מעורב צד שלישי – אהמ, בעלי חיים – אז יש לי זכות לדבר בשמם.

לא תפס. לא השתכנע שמותר לי לדבר על זה.

השוויתי את המאבק לזכויות בעלי החיים למאבקים דומים לזכויות: נשים, שחורים, יהודים וכו'.

לא תפס.

ואז יום בהיר אחד (טוב, היה גשום ואפור, אבל הבנתם את הנקודה), בשיחה אחרת לגמרי, א' (אבי) סיפר לי שהוא מתכוון לנסוע לירושלים להפגין מול הכנסת.

הפגנה? אתה?! מיסטר לא פוליטי בעליל? מיסטר שום דבר בעולם לא נוגע לי ולא משפיע עליי?? מיסטר אם אתעלם מהמציאות היא לא תתקיים??? אתה אשכרה נוסע מתל אביב לכנסת???? איך למען השם זה קרה?????

מה המאבק המיוחד הזה שבוער עד כדי כך בעצמותיך שהוציא אותך מבועת השאנטי הקטנה שלך והצליח לגייס אותך לפעילות פוליטית?

הפגנה למען לגליזציה.

וואלה. מה אתה אומר.

כן. לא יאומן שזה עדיין לא חוקי. עוצרים אותנו על שטויות. פותחים לנו תיקים! וזה בכלל צמח שהוא תרופה!! זה נושא בריאותי ממדרגה ראשונה!!! זה נושא של זכויות אדם!!!! והכל למען אינטרסים כלכליים של תאגידים בינלאומיים, על מזבח שמרנות וקבעון מחשבתי של אנשים שלא למדו את הנושא ולא מבינים בו בשיט.

אני מבין אותך. יש משהו בדברים שאתה אומר.

אבל למה אתה מטיף?

למה אתה מתרגז ולא נותן לאנשים לחשוב מה שבא להם ולחיות את החיים שלהם?

כולה מריחואנה, לא תגיד הנושא הכי חשוב בעולם.

זה תרופה! הוא מזדעק. יש מחקרים!

כולה ג'וינט, אתם הסטלנים תומכי הלגליזציה, אתם כמו כת. כולכם בעצם עבריינים כי אתם עוברים על החוק. ואי אפשר לשבת אתכם בלי שתדברו על כמה שזה לא הוגן שזה לא חוקי.

עכשיו אתם הולכים להפגנה מול הכנסת ומנסים לכפות את התפיסה שלכם על כולנו? זה נשמע די אלים ותוקפני, אני חייב להגיד. למה שלא ניתן לזה לקרות לאט לאט, מערכות החוק יפחיתו בתחילה את העונשים, ויתחילו לבצע פחות מעצרים, ובעוד 50 שנה זה כבר יהיה חוקי. אם זה צריך לקרות, זה יגיע.

אבל אבל!

אה, אז בגלל שזה הנושא שחשוב *לך* אתה מרשה לעצמך להפגין עבורו ולנסות להוביל לשינוי?

שקט.

עכשיו אתה יודע *בדיוק* איך טבעונים מרגישים. אנחנו מרגישים לגבי בעלי החיים כמו שאתה מרגיש לגבי לגליזציה, וכמו שאתה רוצה לשנות – גם אנחנו רוצים לשנות. על זה אמר הקומיקאי האמריקאי המנוח ג'ורג' קרלין:

Have you ever noticed that their stuff is shit and your shit is stuff?

וזו, גבירותיי ורבותיי, כל התורה על רגל אחת.16 thoughts on “איך שברתי בחור אנטי טבעוני”

 • טבעונית גאה כבר חמש שנים!
  בתקופה שהייתי צמחונית, מצבי התדרדר והרופאה אמרה לי לחזור לאכול בשר. לא ידעתי שיש אלטרנטיבות. לאחר זמן מה, החלטתי לעבור לתזונה טבעונית ומצבי השתפר פלאים 🙂

  לכל אוהבי בעלי החיים- לא חייב יותר לפגוע בהם כדי לשמור על הבריאות שלנו.
  לכל חסידי הבריאות- ממתי חלב מאם ביולוגית אחרת טוב לנו? ביצים מזוהמות ומלאות חיידקים שתורמות לכולסטרול הרע שלנו ובשר מחיות משק חולות? זה לא בשבילנו.

  הגיע הזמן להתקדם לתזונה מועילה ובריאה יותר.

 • הכפייה של בני האדם על בעלי החיים לצרכי אוכל שמחקרים קובעים שהוא גורם למחלות לב היא הבעיה. והחוסר מוסריות. אז אם לא תאכלו את ההפרשות של בעלי החיים ואת בשרם אז תהיו כאלה מסכנים. איזה כפייה נוראית. יצורים חיים צריכים לסבול ולמות בשביל שתהיו שבעים. זה פשוט מגעיל. ועוד טוענים שליגליזציה של גראס זו הפגנה יותר ראויה. גראס עושה אותך מטומטם. ועוד תופעות לא סימפטיות גרועות יותר. ובכלל עישון זה בשביל ילדים פוזאיסטים מפגרים ושימוש בסמים זה בשביל אנשים מסכנים שמנסים לברוח מהמציאות .. ולמה המציאות היא כזאת שרוצים לברוח ממנה… כי אין לאנשים ערכים אמיתיים. אין כבוד ליצורים שחיים איתנו בכדור הארץ. אין חמלה כלפי החלשים וככה המציאות נראית ואנשים מפגינים כדי לקחת סמים ולברוח מהמציאות הזאת

 • אני לא מבין את הפוסט. הסטלנים לא צריכים לשכנע את כולם שזה טוב והטבעונים לא צריכים לשכנע שזה לא טוב.
  הטבעוני אמא משהו נכון אבל על העץ הלא נכון. ברור שהוא לא רוצה שהמסים שלו יממנו משהו שהוא מתנגד אליו, אבל סו לא הבעיה של הקרניבור. כל אחד יוכל מה שבא לו אבל הממשלה לא צריכה לממן/לסבסד אף אחד מהצדדים.

  • אם הסטלנים לא ישכנעו אנשים שזה טוב, אז אלפים מהם ימשיכו להיעצר וחלקם להיכנס לכלא, רק בגלל שהם אוהבים לעשן. אז הם לא רוצים להיכנס לכלא ולכן הם רוצים לשכנע שזה טוב. כי זה טוב.

 • תודה רבה כללית, למזלי נתקלתי בגיבוב הצואה הזה דווקא ביום שבו רציתי להצטרף אליכם וקראתי באתר. (מיותר לציין שהבנתי שאין לי מה לחפש אצלכם לאחר קריאת ה"בלוג" הזה)
  עכשיו שסיימתי עם זה, אני לא מבין איך קופת חולים בישראל נותנת יד להטפה של כת לא פחות ולא יותר והניסיונות העלובים והפרובוקטיביים שלה ושל הפעילים שלה לגרום לאנשים לעבור בכח לטבעונות.
  אולי זה יפתיע אותכם שם בכללית, אבל אין מחקר אחד שתומך בזה שמעבר לטבעונות זה בריא, להפך, כל המחקרים טוענים שטבעונות לא בריאה ומזיקה לגוף ולנפש ועל כך יעידו גם אלפי האנשים שניסו טבעונות וברחו ברגע שהבינו את הנזק הגופני שנגרם להם.
  וזה עוד לפני שאני אציין שהקשר של "כללית" ובין כתבות מיסיונריות ומשיחיות של הטבעונים לא ברור בכלל ומריח רע.

 • ההבדל הקטן שחמק מעיניך בין המחאה שלו לזו שלך היא שהוא מוחה נגד כפייה ואתה מקדם כפייה.
  יותר מזה, לאידיאולגיה אותה אתה מעוניין לכפות אין שום בסיס מוסרי; תעשיית המזון מן הצומח (שאתה מקדם באגרסיביות) פוגעת בבע״ח ומזהמת את הסביבה לא פחות אם לא יותר מתעשיית המזון מן החי.
  אלא אם כן, כשאתה אומר בע״ח אתה מתכוון רק לחיות משק וכל השאר לא מעניינים אותך, אז יש לאידיאולוגיה שלך בסיס…

  • לשכנע אנשים שלא כדאי לאכול חיות זו כפיה יותר מאשר לשכנע אנשים שמריחואנה זה סבבה? למה? ופרסומות בלתי פוסקות שמבוססות על שקרים שמשכנעות אותך לאכול בשר וחלב וביצים זו לא כפיה? תסביר

 • השוואה שגויה ביסודה!
  האחד מטיף ורוצה לשנות אורח חיים של האחר.
  השני רוצה לאפשר לו לחיות כפי שהוא רוצה.
  הוא לא מאלץ אותך לעשן!!!

 • "ומנסים לכפות את התפיסה שלכם על כולנו?" – לא, אף אחד לא מכריח אותך לעשן ג'וינט. תעשן איזה רעל שבא לך.

  "אי אפשר לשבת אתכם בלי שתדברו על כמה שזה לא הוגן שזה לא חוקי" – אפשר לחלוטין. עד הפעם ש-א' סיפר לך שהוא הולך להפגין – ידעת שהוא מעשן? הוא סיפר לך שעצרו אותו? שפתחו לו תיק?
  כנראה שלא.
  וזו גבירותי ורבותיי, כל התורה על רגל אחת.
  אתה רוצה לאכול "טבעוני"? יופי. תאכל.
  וכן, כספי המיסים שלי ממנים גם לך את הגידולי החסה בשטחים או את יבוא הפירות מאירופה.

 • המהות של לגליזציה זה לאפשר יותר חופש בחירה, בעוד שהטבעונים (סבבה, חלק מהטבעונים, אני לא אכליל) מטיפים לבדיוק ההפך, אכיפה ואיסור. אני מכיר טבעונים שרוצים להוציא מחוץ לחוק כל סוג של אכילת בשר ומוצרי חלב. איך אתה בכלל משווה את הטיעון שלך ללגליזציה?
  כנראה שנשרפו לחבר שלך כמה תאי מוח מהגראס אם הוא לא יכל להגיד לך במקום את זה, שאתה מטיף ליותר אכיפה על מוצר צריכה אישי והוא מגביל לפחות, שההשוואה שלך רקובה מהיסוד.
  אני אוכל בשר, אוהב בשר, משתדל לעבור כל יום עם מנת בשר כזו או אחרת, ועם זה אני אלחם לצידך על זכותך לאכול רק אוכל טבעוני כל החיים שלך. זה לגליזציה. אני אלחם בשביל שתהיה לך האופציה לאכול טבעוני בכל מקום שתבחר. בצבא, בעבודה, וכו' (רק לא בעסקים פרטיים, שיעשו מה שבא להם, אל תלך אם לא בא לך, אבל זו לא הנקודה), ובשום פנים ואופן אני לא אסכים שיקחו ממך את הזכות הזו.
  אתה לעומת זאת בטח מהמקדמים של "יום שני ללא בשר", נכון? אני אישית זועם על זה. זה בדיוק ההפך מלגליזציה! לא! אין לך את הזכות לקחת ממני את הבשר שלי!
  תחפור אבל כמה שבא לך, זו עוד זכות שאני לא יכול ולא רוצה לקחת ממך. תחפור עד שתכניס את עצמך לרשימת ההתעלמות של כל מעגל המכרים שלך אם אתה רוצה, אבל אם תנסה להוציא לי את הסטייק מהצלחת אתה תקבל ביס ביד.

  • רוב המחקרים הלא ממומנים והאובייקטיבים בעד טבעונות. אוכל מהחי רווי בהורמונים, אנטיביוטיקה, חיידקים ושאריות של צואה,דם ומוגלה (תאים סומטיים) זה מה שקיים במזון מן החי. לא תודה 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.